Aktywność sportowa – dlaczego zwiększa ryzyko podrażnień intymnych?

Kobiety są coraz bardziej aktywne sportowo i z pewnością ma to pozytywny wpływ na kondycję zdrowotną. Jednak paradoksalnie wiele aktywności stwarza ryzyko podrażnień intymnych.

W trakcie uprawiania takich dyscyplin jak bieganie, jazda na rowerze czy intensywny fitness, podnosi się temperatura ciała, która może być niekorzystna w miejscach intymnych. Pamiętajmy, że noszenie ciasnej, syntetycznej odzieży sportowej nie sprzyja odprowadzaniu wilgoci i ciepła z tych delikatnych okolic. Kolejnym czynnikiem ryzyka podrażnień mogą być szatnie fitness klubów czy basenów, gdzie występuje większa wilgotność, spotykamy się z niedosuszoną odzieżą, ręcznikami czy nie zawsze odpowiednio zdezynfekowanymi prysznicami i toaletami.

W celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi drażniącymi skutkami niewątpliwie przyjemnej aktywności fizycznej, warto zapakować do swojej torby sportowej żel do okolic intymnych Trivagin, który pomaga natychmiast po wystąpieniu nieprzyjemnych dolegliwości, jak i w codziennej pielęgnacji okolic intymnych. Trivagin żel natychmiast redukuje świąd, podrażnienie i pieczenie[1]. Działa od razu po aplikacji. Jest polecany również do regularnej ochrony miejsc intymnych, gdyż dzięki zawartości kwasu mlekowego, utrzymuje odpowiednie pH, co korzystnie wpływa na florę bakteryjną tych okolic i stanowi barierę ochronną dla skóry. Trivagin żel zawiera prebiotyk, który dodatkowo stymuluje namnażanie bakterii kwasu mlekowego, dzięki czemu jeszcze silniej przyczynia się do odbudowy naturalnej flory bakteryjnej okolic krocza.

Przy okazji aktywności fizycznej warto zadbać o pielęgnację okolic intymnych, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

 

[1] Wynik badania aplikacyjnego.

 

Komentarze

komentarze