Droga przez… CROSSFIT BOX. Intro podsumowanie

Dlaczego Intro? Jaka jest jego rola i cel? Wchodząc do boxa przeciętny pasjonat siłowni, który dotychczas trenował w standardowym klubie fitness, może czuć się nieco onieśmielony, zagubiony.

 

Tu brak świecącej podłogi, srebrzystych maszyn, dyskotekowej muzyki. Dlaczego?

W centralnej części każdego boxa znajduje się metalowy RIG lub, jak kto woli, klatka crossfitowa. Jest to crossfitowy „ołtarz”, wokół którego skupia się całe życie crossfitowej braci. Reszta wyposażenia to sztangi, kettle, bumpery, wallballe, skrzynie, ławeczki GHD oraz cała masa ciekawego żelastwa i sprzętu. W szatniach zamiast dębowych szaf i lazurowej terakoty napotka się metalowe szafeczki i peerelowskie kafle.

To pierwsze wrażenie może być nieco dezorientujace. Mimo braku luksusu wszystko tu ma swój sens, swoje miejsce, porządek. Ma być schludnie i prosto − taka idea przyświeca większości boxów. To również przekłada się na podejście do ludzi i treningu. To ludzie i trening są najważniejsi, ich droga przez CrossFit Box, a także to, jak zostaną wprowadzeni w ten z początku niedostępny świat CrossFit − świat treningu wszechstronnego, wymagającego skupienia, cierpliwości, poświęcenia. Treningu, któremu przyświeca idea „stworzenia lepszej wersji samego siebie”. W świat treningu, w którym liczy się człowiek, jego potrzeby, gdzie każdy może podjąć wyzwanie i w tym wyzwaniu nie będzie sam. Wokół siebie będzie miał innych śmiałków, którzy wybrali tę samą trudną i wyboistą, ale jedynie słuszną drogę. Na czele tej armii zawsze będzie stał TRENER, czyli mentor, inspirator, motywator.

Dlatego właśnie INTRO jest tak ważne. To początek. Takie zajęcia posiada w swoim grafiku każdy szanujący się box. Na nich osoby początkujące dowiadują się, czym naprawdę jest CrossFit, jakie są jego podstawowe założenia, cele, poznają historię ludzi, którzy tworzyli to wspaniałe zjawisko, opanowujące od kilku lat cały świat.

To zajęcia, na których uczy się podstawowych pojęć oraz techniki ćwiczeń, wylewa swoje pierwsze poty na pierwszym WOD Intro. Ale przede wszystkim spotyka się tam ciekawych ludzi, czasami całkowicie od siebie różnych.

Zajęcia CrossFit INTRO to pierwszy krok ku temu, by życie stało się lepsze.

Fot. archiwum własne Łukasz Piwkowski

Komentarze

komentarze