MIND BODY EVENT w Szczecinie

11 czerwca w urokliwym miejscu na Łasztowni w Starej Rzeźni miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W Sali Iluzjon, w której zazwyczaj odbywają się koncerty i wernisaże zostały rozłożone maty do ćwiczeń przez ubrane na sportowo (i kolorowo) uczestniczki i uczestników eventu.
Sprawczynią całego zamieszania była Aneta Figurska – współzałożycielka Szkoły OPEN MIND oraz właścicielka Open Mind Pilates Studio. Zorganizowane w formie konwencji spotkanie skierowane zostało zarówno do instruktorów i trenerów, jak i każdego, kto żyje w codziennym pośpiechu i poczuł potrzebę zadbania o siebie i swoje ciało. Organizatorka eventu na pierwszym miejscu stawia świadomość ciała – jego uwalnianie z codziennych napięć i zmęczenia, uzyskanie swobody i naturalności w poruszaniu się. Nie jest to zadanie łatwe, ale możliwe do wykonania. Poszczególne części MIND BODY EVENT pokazały to w sposób niezaprzeczalny:
– Fascial release i feldenkrais – w części pierwszej uczestnicy poznali sposoby jak uelastycznić ciało i odzyskać swobodę ruchów. Ćwiczenia tu zastosowane umożliwią niwelowanie napięć mięśni karku, pleców oraz obręczy barkowej. Ta sesja była niezbędna zarówno dla dla osób mających pracę siedzącą lub stojącą, jak i dla osób uprawiających sport.
– Pilates Fundamental- dało szansę na obudzenie uśpionych i zapomnianych mięśni.
– Funkcjonalny trening dla powięzi – stanowił wprowadzenie do integracji systemu mięśniowo-powięziowego z systemem energetycznym i nerwowym. Praca w statycznych i dynamicznych układach z wykorzystaniem: Power Chi, elementów gyrokinesis, jogi, pilatesu, oraz technik oddechowych.
– Pilates Ball progression- trening, dzięki któremu uczestnicy mogli ocenić swoje ciało, znaleźć jego dobre i złe strony oraz nauczyć się jak radzić sobie na co dzień ze swoimi przeciążeniami.
– Flow Movement – ostatnia część to praca nad uzyskaniem płynności ruchów i swobody poruszania ciałem, stanowiąca drogę do uwalniania blokad oraz schematów myślowych i emocjonalnych.

MIND BODY EVENT to nie tylko ćwiczenia, to praca na świadomością swojego ciała – dążenie do swobody, piękna i … szczęścia. Życie to nieustająca podróż poznawania ciała, ducha i umysłu. Uczestnicy MIND BODY EVENT wyruszyli w tę podróż razem z Anetą Figurską.

IMG_2019 IMG_2070IMG_2176

Fot. Open Mind