Nowa linia Salatino 7 Zbóż od Graal

Salatino 7 Zbóż to gotowe dania z tuńczykiem na bazie zdrowych zbóż dostępne w dwóch nowych kompozycjach smakowych: tuńczyk z owsem i kamutem oraz z jęczmieniem i orkiszem. Dania są gotowe do podania, idealne na drugie śniadanie do pracy albo na wakacyjne wycieczki. Lekkie, łatwo otwierające się opakowanie, dzięki któremu sałatki nie trzeba przechowywać w lodówce. Idealna porcja na raz, zdrowy skład bez konserwantów i pyszny smak to tylko niektóre z zalet Salatino 7 Zbóż.

Linia produktów Salatino, która docelowo będzie się opierać o 7 różnych zbóż, bazuje na tzw. super foods, czyli produktach mających bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Kamut, zwany „zbożem faraonów”, to uprawiana w starożytnym Egipcie i Mezopotamii odmiana pszenicy durum. Wyróżnia się słodkawym, lekko orzechowym smakiem. Zawiera prawie 30% białka więcej niż pszenica, a poza tym cynk i selen ważne dla budowania naszej odporności, a także magnez, kwas foliowy i witaminy z grupy B. W nowym daniu Salatino kamut połączono z tuńczykiem oraz jednym z najzdrowszych zbóż, jakim jest owies – źródłem białka, wapnia, magnezu, krzemu, potasu, żelaza oraz witamin. Jego składniki odżywcze pomagają w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz zdrowego układu nerwowego. Dodatkowo owies jest bardzo lekkostrawny.

Orkisz to także starożytna odmiana pszenicy. Rzymianie uznawali go za pokarm dający siłę, dlatego zajmował ważną pozycję w diecie gladiatorów i uczestników igrzysk. Orkisz posiada właściwości krwiotwórcze, budujące mięśnie i rozweselające, jest naturalnym środkiem poprawiającym nastrój. Jest pomocny podczas zmęczenia, zapobiega zmniejszeniu wydolności organizmu. Jęczmień to roślina, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno za sprawą popularnych suplementów na utratę wagi. Spożywany regularnie wygładza skórę, wzmacnia włosy, a także poprawia pamięć.

Fot. Graal