Raport: Trening personalny w Europie

Trening personalny to, zdaniem Nielsa Gronau i Gregora Titze, autorów pierwszego europejskiego raportu poświęconego właśnie temu tematowi, rozwojowa nisza rynku fitness.

Raport jest już dostępny w sprzedaży online – https://europeactive.blackboxpublishers.com/en/publications/personal-training-europe/
Raport zatytułowany „Personal Training in Europe” zostanie omówiony podczas tegorocznej konferencji, która towarzyszy targom FIBO w Kolonii – European Health & Fitness Forum, a organizowana jest przez EuropeActive i FIBO.

Autorzy opracowania wzięli pod lupę 15 krajów europejskich: Austrię, Belgię, Danię, Finlandię, Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, Irlandię, Włochy, Holandię, Norwegię, Portugalię, Hiszpanię, Szwecję i Szwajcarię. W badaniach udział wzięło ponad 3000 trenerów.

Raport jest pierwszą profesjonalną próbą prezentacji danych dotyczących europejskiego rynku treningu personalnego. Uwagę poświęca także charakterystyce zawodu trenera, jego ofercie oraz informacji zwrotnej od klientów. Opracowanie to powstało z myślą o profesjonalistach branży fitness, czyli o obecnych i przyszłych trenerach, ale także menedżerach i właścicielach klubów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tego segmentu usług w ich kraju.

Nas zainteresował oczywiście brak Polski w raporcie. – Polska nie znalazła się w raporcie, ponieważ nie dysponujemy odpowiednimi danymi na ten temat – powiedział nam Niels Gronau, Managing Director edelhelfer GmbH.

Jako wydawca opiniotwórczego magazynu branży fitness, już dziś zobowiązujemy się do trzymania ręki na pulsie w tym temacie przy okazji kolejnego raportu i współpracy z autorami opracowania.

Źródło: materiały prasowe edelhelfer GmbH