Wegańskie suplementy diety

Wszystkie kategorie składników odżywczych są ważne dla ogólnego stanu zdrowia, ale według naukowców z National Academy of Sports Medicine (Krajowa Akademia Medycyny Sportowej) w Stanach Zjednoczonych przed podjęciem wyczerpującej aktywności, w jej trakcie oraz po jej zakończeniu najważniejsze są węglowodany, białka i płyny.

Kolekcja PhytoSport™ została opracowana z myślą o sportowcach i miłośnikach aktywności fizycznej. Skład produktów posiada zbilansowaną dawkę białka i węglowodanów, a także pomaga w uzupełnianiu płynów. Ponadto suplementy diety mogą przyczyniać się do zwiększenia wydolności i wytrzymałości organizmu. Trójstopniowy system PhytoSport™ zawiera elementy opracowane naukowo oraz naturalne składniki roślinne. Produkty nie zawierają serwatki, kofeiny czy soi. Mają w składzie zastrzeżone połączenie wyciągów roślinnych, czyli specjalną mieszankę PhytoSport™ Arbonne:

– Cayenne (Capsicum annuum L.): zawiera kapsaicynę.

– Żeń-szeń właściwy (Panax ginseng): wspomaga koncentrację i prawidłowe funkcje poznawcze.

– Kurkuma (Curcuma longa): pomaga utrzymać zdrowie stawów.

W kolekcji Arbonne PhytoSport™  znajdują się trzy suplementy diety:

– Prepare & Endure;

– Complete Hydration;

– After Workout.

Wszystkie produkty mają certyfikat BSCG (ang. Banned Substance Control Group), która jest organizacją testującą produkty pod kątem obecności ponad 207 leków zabronionych przez liczne organizacje sportowe. To jedyny organ certyfikujący, który uwzględnia także 185 dodatkowych leków dostępnych na receptę i bez recepty, które nie są zakazane w sporcie. Produkty z kolekcji Arbonne PhytoSport™ zostały także przebadane pod kątem zawartości substancji zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową (ang. World Anti-Doping Agency, WADA). W rezultacie tych badań kolekcja sportowych suplementów diety otrzymała certyfikat Informed Sport, który stanowi zapewnienie dla sportowców, że dany produkt jest regularnie testowany pod kątem substancji uznawanych za zakazane w sporcie i że został wyprodukowany według najwyższych standardów jakości.

Fot. Arbonne